U povodu obilježavanja Dana oslobođenja Crikvenice od fašizma, 16. travnja, zajednička delegacija Grada Crikvenice i Udruge antifašističkih boraca te udruga proizašlih iz Domovinskog rata na čelu s gradonačelniokom Damirom Rukavinom položila je vijence na spomen-obilježja poginulima u antifašističkoj borbi u Jadranovu, Dramlju, Crikvenici i Selcu.
“Na današnji dan odajemo počast i svim hrvatskim građanima koji su svojim sudjelovanjem u antifašističkom pokretu, postavili temelje državne suverenosti na kojima je izgrađena i današnja, suvremena i demokratska Hrvatska”, istaknuo je gradonačelnik te uputio čestitku svim građanima Grada Crikvenice.