Završile maškare u vrtiću
Objavljeno: 13.02.2013.

I ove godine djeca i odgojiteljice Dječjeg vrtića „Radost“ održali su tradiciju maškara u vrtiću. Svaki četvrtak organizirane su igre pod maskama. Bilo je tu pjesme, plesa, smijeha, frita... Imperativ je bila zabava svih sudionika. Odgajateljice su bile veoma  kreativne u smišljanju novih igara.

Skupina ''Slatkići'' sudjelovala je na manifestaciji Čakavsko maškarano zapolne u organizaciji Katedre Čakavskoga sabora „Kotora“ gdje se predstavila spletom pjesama o maškarama te plesom i pjesmom ''Lovilo''.

Posljednji četvrtak kršten je mesopust. Bilo je mnogo prijedloga za ime, no djeca su se složila da ga se nazove Požarko. Nakon krštenja mesopusta maskirana povorka krenula je u šetnju gradom. Istoga dana u šatoru je održana tradicionalna čajanka DV Radost. U šatoru je bilo igara, pjesme, plesa, tombole... Zajedno su se zabavljali roditelji, djeca, odgojitelji... U tomboli su svi bili dobitnici vrijednih nagrada.

Dječji vrtić „Radost“ je sudjelovao i na 30. Riječkom karnevalu – djeca i odgojiteljice su se maskirali vatrogasce, a istom maskom su se predstavili i na crikveničkoj Dječjoj reduti.

Na Pepelnicu, djeca i odgajateljice su se okupili u holu vrtića gdje je pročitana šentenca mesopustu. Kriv je, jer se tukao, bacao stvari po vrtiću, pljuvao, pokazivao jezik, kopao po tetinom ormaru, krao igračke, parao crtančice, štipao se, prolijevao vodu po kupaonici, zapalio je šumu... Nakon pročitane šentence svi su krenuli na plažu ispod Hotela „Kaštel“ gdje je krivac za sve nedaće u vrtiću spaljen.

Pomalo tužni, jer su gotove maškare, djeca i odgajatelji spremili su maske i bubnjeve do slijedeće godine kada nas očekuju nove maškarane zabave.


Top