22.veljače osamdesetak članova Udruge umirovljenika Grada Crikvenice i Općine Vinodolske na putu za Ivanić Grad zaustavili su se i na Trgu bana Jelačića, izazvali oduševljenje Zagrepčana, dijeleći usput frite i puhance te su tako promovirali Crikvenicu i maškarane običaje. Zasvirali su i zapjevali te razveselili prisutne i unijeli veselje i dašak vedrine u sivo i kišno nedjeljno prijepodne Zagrepčana.
U Ivanić Gradu sudjelovali su u povorci i druženju maškaranih skupina. Susretu su nazočili zamjenici gradonačelnika Silvia Crnić i Veselko Mutavgjić , predsjednik Matice umirovljenika Primorsko - granske županije Anđelko Manestar, gradonačelnik Ivanić Grada .Javor- Bojan Leš, predsjednik Udruge Treća dob Zdravko Mikša.