Gradonačelnik Damir Rukavina sa suradnicima danas je primio mlade viceprvake u jedrenju, članove Jedriličarskog društva „Val“ iz Crikvenice. Jedriličarsko društvo „Val“ osvojilo je ekipno srebrnu medalju na Otvorenom prvenstvu Hrvatske u klasi Optimist u Pagu te niz pojedinačnih odličja u konkurenciji 16 najboljih hrvatskih momčadi.
Uspjeh je tim veći kada se uzme u obzir da je crikvenička ekipa bila jedina mješovita ekipa na prvenstvu, u sastavu Leon Kljuš, Andro Ninić, Leonarda Fugošić i Ursula Balas.
Lara Manestar osvojila je 3. mjesto, a Ursula Balas 2. mjesto u kategoriji djevojčica do 12 godina. Leon Kljuš je 4. u ukupnom poretku.
Na natjecanju su ih pratili treneri Robert Jurinčić i Mario Katnić.
Crikveničkim viceprvacima „za dlaku“ je promaknulo zlato budući da su u finale došli bez ijednog poraza, a i finalnu utrku su odvozili izvrsno. No, sreća i vjetar su ovoga puta bili na strani protivnika, a u klubu ističu da su prezadovoljni i srebrnom medaljom, posebno stoga što je nekim članovima to bila prva ekipna utrka. „To je ujedno i najveći klupski uspjeh jer je na prvenstvu sudjelovala cijela ekipa“, istaknuo je trener Robert Jurinčić. Iduće godine se nadaju još sjajnijoj medalji.
Predsjednik JD-a „Val“ Marino Ferenčić istaknuo je da veseli što je iz godine u godinu u klubu sve više djevojčica. Ekipu mladih talenata predvodi sjajni Leon Kljuš koji je već dvaput nastupio na svjetskom prvenstvu i ostvario odlične rezultate. Crikvenički su jedriličari prvi i u županijskoj ligi, što je također razlog za ponos.
Gradonačelnik je svima čestitao na odličnim rezultatima te zahvalio vodstvu i trenerima JD-a „Val“ na kontinuiranom kvalitetnom radu. Poželio im je i mnogo sreće na predstojećem Državnom prvenstvu u Primoštenu gdje će se natjecati mladi jedriličari do 12 godina.