Crikvenica domaćin projekta „Povezivanje mogućnosti na zeleni način“
Objavljeno: 16.08.2013.

Udruga Žmergo iz Opatije, zajedno sa svojim partnerima,  17. lipnja 2013. godine započela je provedbu projekta Povezivanje mogućnosti na zeleni način (Green Thinking on Opportunities Linking – Green T.O.O.L.).

Projekt je financiran sredstvima Europske unije, u okviru programa Mladi na djelu. Partneri na projektu su Ecologists Without Borders iz Slovenije, International Institute for the Development of Citizenship iz Italije, Centru Tbexbix iz Malte i Association 3.2.1 iz Francuske.

U Crikvenici će se od 24. kolovoza u sklopu projekta održavati međunarodni trening koji će okupiti 20 sudionika iz svih partnerskih zemalja. Oni će na treningu steći nova znanja i razviti nove kompetencije kako bi postali multiplikatori u području razvoja kreativnosti i poduzetničkog duha, a istovremeno saznati više o životu mladih u drugim europskim zemljama. Trening će se održati na temu okoliša i održivosti.

„Mladi koji će sudjelovati na ovom treningu sudjelovati će u razmjeni svojih kultura i običaja te istovremeno podijeliti dosadašnja iskustva u svakodnevnoj primjeni ekoloških vrijednosti u vlastitom životu, kroz osobnu perspektivu, ali i perspektivu njihovih zajednica. Želja nam je da po završetku treninga, njegovi sudionici razviju nove ideje za projekte koje će onda primjenjivati i širiti u svojoj zajednici te time potaknuti veću uključenost mladih u pitanjima zaštite okoliša i održivosti, ali i istovremeno utjecati na razvoj njihove kreativnosti i poduzetničkog duha. Također, bitan dio ovog treninga svakako su i nova poznanstva i prijateljstva koja će se razviti i donijeti nove ideje za međunarodnu suradnju“, istaknula je voditeljica projekta, Helena Traub.

Top