Od 3. do 5. svibnja 2013. gosti Grada Crikvenice bili su osmoškolci nagrađeni Malom nagradom „Gjalski“ te njihovi profesori - mentori iz Zaboka u sklopu razmjene „Pozica“ - K. Š. Gjalski
Gosti su sa zanimanjem pogledali izložbu „Malik“ likovnih i literarnih radova učenika OŠ V.Nazora i OŠ Zvonka Cara u Gradskoj galeriji te poslušali recitacije na čakavskom o Maliku u izvođenju gđe Slavice Car i učenika OŠ V.Nazora, pod vodstvom učiteljice Marijane Pohl.
Sljedeći dan, iskoristivši lijepo vrijeme, domaćini su goste poveli na izlet brodom, kako bi crikveničku obalu vidjeli i s morske strane, od Selca do Jadranova. Posjetili su ljekovitu uvalu Klimno na otoku Krku, te obišli Šilo – startno mjesto našega Plivačkog maratona, gdje su i ručali.
U nedjelju, nakon doručka i oproštaja s domaćinima, gosti su otputovali u kuću uz obećanje – do skorog viđenja!