Uređenje šetnice uz Dubračinu
Objavljeno: 18.02.2013.

Radovi na uređenju šetnice uz crikvenički potok Dubračinu iznjedrili su novouređenih 330 m šetnice. Dosad je bračkim kamenom popločeno gotovo tisuću kvadrata šetnice, a proteklih dana je popločena i rasvjetom pokrivena još jedna dionica, 330 metara uzvodno od Mosta hrvatskih branitelja odnosno crikveničkog nogometnog igrališta. Investicija je stajala oko 330.000,00 kn. Još šestotinjak probijenih metara šetnice popločit će se u sljedećoj fazi radova. Gradonačelnik Rukavina je istaknuo kako će uređenje šetnice zasigurno doprinijeti popularizaciji idiličnog okruženja uz potok Dubračinu za šetnju i rekreaciju. Šetnica će također riješiti problem nesigurnog prelaženja ceste učenika osnovnih škola kada idu prema sportskoj dvorani. Imat će, naime, dva spoja – jedan će voditi prema Gradskoj sportskoj dvorani, a drugi prema Kotorskoj ulici. U dogovoru s Vinodolskom općinom, šetnica bi se mogla nastaviti prema Triblju i Driveniku. Projekt uređenja šetnice se usklađuje s „Hrvatskim vodama“ koje podižu obalni zid uz Dubračinu.

Top