{gallery}vrtic_radost{/gallery}

Djecu Dječjeg vrtića „Radost“ danas su posjetili predstavnici Grada Crikvenice – Ureda Grada i Društva „Naša djeca“ u sklopu tradicionalne akcije darivanja najmlađih povodom blagdana Sv. Nikole. Bila je to ujedno prilika za još jedno prisjećanje na pok. defektologinju Nađu Slavicu koja je godinama predano radila s djecom s posebnim potrebama. Program za djecu s poteškoćama u razvoju, koji integrira rad s djecom s posebnim potrebama i sa zdravom djecom, u vrtiću „Radost“ djeluje već 17 godina, i vrtić je prepoznatljiv upravo po dugogodišnjem uspješnom radu s inkluzivnim skupinama. Djeca iz skupina „Tići“ i „Smješkići“ su izvela i prigodan glazbeni program koji su uvježbala sa svojim tetama, a nakon programa je uslijedilo zajedničko druženje uz slatkiše koje su dobili na dar.
Sveti Nikola će u ponedjeljak i utorak, 5. i 6. prosinca 2011. g., darivati djecu u Jadranovu, Dramlju, Crikvenici i Selcu, ukupno 1100 djece. Poklone će dobiti sva djeca s područja Grada Crikvenice, od rođenja do uzrasta četvrtog razreda osnovnih škola. Djeca koja polaze vrtiće dobivaju poklone u vrtićima, školarci u školama, a djeca koja ne polaze vrtić dobivaju pozive na kućnu adresu sa naznačenim mjestom i vremenom uručivanja poklona. Ta mjesta obilazi i Sveti Nikola, pa se djeci, uz svesrdnu pomoć odgojiteljica i učiteljica nižih razreda osnovnih škola po mjestima, ti pokloni i uruče. Darivanje Sv. Nikole svake godine organizira Upravni odjel za javne potrebe Grada Crikvenice, a u tu je svrhu ove godine Grad Crikvenica u Proračunu osigurao 60.000,00 kn.